جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد

چهارشنبه، ۰۲ دی ۱۳۸۸ - ۱۴:۳۴:۵۶
اخبار ايران
مراسم تودیع مهندس ستار محمودی و معارفه مهندس علیرضا الماسوندی به عنوان مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ، پیش از ظهر امروز - چهارشنبه دوم دی ماه 1388- با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا ، مشاوران وزیر نیرو و مدیران ارشد صنعت آب و برق کشور برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، در این مراسم که در سالن اجتماعات شهید عباسپور شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد ، مهندس محمودی مشاور وزیر نیرو و مدیر عامل پیشین شرکت مدیریت منابع آب ایران ، گزارش از عملکرد 27 ماهه خود ارائه داد.
او با بیان این جمله که " این افتخار را داشتم که در ماه رمضان سال 1386 معارفه شدم و در ماه محرم 1388سال تودیع شوم " ، ظرفیت ذاتی آب را فرابخشی ، اقتصادی، زیست محیطی ، اشتغال زایی و دارای ارزش افزوده اعلام کرد و گفت : تا کنون بیش از 70 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش آب کشور شده و اعتبارات سالانه این بخش 4500 میلیارد تومان است. حدود 10 هزار نفر نیروی انسانی نیز در 57 شرکت بخش آب کشور مشغول به فعالیت هستند.
مهندس محمودی در ادامه فضای کار در وزارت نیرو را جزء سالم ترین و پاک ترین فضاهای کاری دانست و گفت : فضای سالم ، تقدس کار ، حرمت محیط ، متانت ، تعهد و تخصص و تعصب حرفه ای از ویژگی های کار در بخش آب وزارت نیرو هستند.
او سپس به اقدامات سازه ای انجام شده در سال های 86 تا 88 پرداخت و گفت : دراین سال ها جمعاً 3990 میلیون متر مکعب به ظرفیت تنظیم آب کشور و 400 مگاوات به ظرفیت نیروگاه های برق آبی کشور افزوده شد.
وی افزود : با برنامه ریزی های انجام شده ، ظرفیت تنظیم آب کشور تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور به 39 میلیارد متر مکعب خواهد رسید.
مشاور وزیر نیرو در ادامه گزارش عملکرد خود به اقدامات غیر سازه ای پرداخت. او استقرار شرکت مدیریت منابع آب ایران ، ایجاد فضای آرامش برای انجام کار با کیفیت ، سیستمی و علمی کردن نظامات کار ، پیاده سازی ساختار حوضه ای به شکل جدید و تأمین نیرو ، اقدامات مجمعی و مجمع داری و احصای دارایی ها و اموال ، اصلاح ساختار تشکیلات و نیروی انسانی شرکت های تابعه، پایش کامل مطالعات منابع آب و ایجاد گروه های تخصصی کار را از اقدامات مدیریتی انجام شده اعلام کرد.
مهندس محمودی سپس افزود : ارتقای سهم بودجه ای برای بهره برداری از تأسیسات آب، نظام پیش بینی علمی و تجربی بارش و رواناب ، حفاظت منابع آب و تعادل بخشی به سفره های آب زیرزمینی ، اقدامات مدیریتی در بخش های روابط عمومی ، حراست ، حقوقی ، بازرسی و مجلس و نگاه برنامه ای در کار ، از جمله مهم ترین اقدامات غیر سازه ای انجام شده هستند.
مدیر عامل پیشین شرکت مدیریت منابع آب ایران در ادامه گفت : شرکت مدیریت منابع آب ایران جایگاه تخصصی برای هدایت ، بررسی ، تعیین فرآیند ، تصمیم سازی و تصمیم گیری در بخش آب است.
او سپس به تشریح فعالیت های پیش روی بخش آب پرداخت و گفت: هدفمند کردن یارانه ها ، تکالیف اصل 44 و خصوصی سازی ، اهداف برنامه پنجم توسعه ، قیمت تمام شده آب ( و طرح ها ) ، جبران عقب ماندگی شبکه های آبیاری ، تحویل حجمی آب به بهره برداران ، ارتقای آگاهی های عمومی در باره آب ، اصلاح الگوهای مصرف ، ایجاد نظام پاسخگویی به مشترکان ، حسابداری منابع و افزایش بهره وری آب ، از مهم ترین فعالیت های پیش روی بخش آب کشور هستند.
مهندس محمودی سپس به ویژگی های کاری و اخلاقی مهندس الماسوندی اشاره کرد و گفت : تربیت مدیران ارشد در هر سازمانی نشانه بالندگی آن سازمان است و آقای الماسوندی با رشد مرحله ای و فعالیت قابل توجه در معاونت طرح و توسعه ، به این درجه رسیده اند. همچنین ایشان از نیروهای ارزشی ، متخصص و متعهد بخش آب هستند.
او در پایان از تمام همکاران مرتبط در بخش های مختلف وزارت نیرو ، شرکت مدیریت منابع آب ایران و شرکت های مرتبط و خانواده خود تشکر و قدردانی کرد.
در ادامه این مراسم مهندس عطارزاده معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا ، با اشاره به اظهارات طرح شده در مراسم گفت : خوشبختانه به وضعیتی رسیده ایم که پست و مقام فقط برای خدمت دیده می شود و این را مدیون تعلیمات امام راحل هستیم و مدیران اصیل نظام این درس را به شایستگی آموخته اند.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا سپس با تقدیر از نقش کلیدی مهندس محمودی در مدیریت آب کشور در سال های گذشته ، داشتن نیت سقایی را از جمله عواملی دانست که باعث لطف و دوستی بین مدیران آب کشور شده است.
او افزود : البته با تمام کارهای ارزشمندی که انجام شده است نیاز داریم تا با همه جانبه نگری ، آب در آینده ، نقش مؤثرتری در حیات و توسعه کشور ایفا کند.
مهندس عطارزاده ابراز امیدواری کرد با یک تحول در خدمت گذاری ، خدمت رسانی مؤثرتری در بخش آب کشور در آینده صورت بگیرد.
این گزارش می افزاید : در ادامه مراسم متن حکم انتصاب مهندس علیرضا الماسوندی به عنوان مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران قرائت شد. همچنین لوح های تقدیر و هدایایی از طرف معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا ، مدیران و کارکنان بخش آب کشور ، شرکت مهندسی آبفای کشور ، شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس و شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران به مهندس محمودی اهدا شد.
مهندس سید اسدالله اسداللهی ، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران ، در سخنانی به نمایندگی از مدیران آب کشور ، به رفتار نیکو ، فروتنی و بردباری مهندس محمودی اشاره کرد و با تقدیر از خدمات ارزنده او در دوران مدیر عاملی شرکت ، برای مدیر عامل جدید شرکت آرزوی موفقیت کرد.
در بخش پایانی مراسم نیز مهندس علیرضا الماسوندی مدیر عامل جدید شرکت مدیریت منابع آب ایران ، مهندس محمودی را پیش کسوتی دانست که با آغاز کار از رده های کارشناسی ، الفبای کار را درک کرده و به اجتهاد رسید و به بالاترین درجات در مدیریت آب کشور رسید.
او سپس گفت : یاد کنیم از امشب که شب هفتم ماه محرم است که جانیان تاریخ ، در چنین شبی ، آب را به روی اصحاب امام حسین (ع) بستند.
مهندس الماسوندی در ادامه گفت : قبل از هر مسئولیتی باید یک اعتقاد و باور قلبی وجود داشته باشد که در آن صورت تمام کارها رنگ و بوی الهی خواهند گرفت.
او افزود : مسئولیت آب کشور در سند چشم انداز ، برنامه پنجم پیشرفت و عدالت ، راهبردهای توسعه بلند مدت منابع آب کشور ، اصل 44 قانون اساسی و هدفمند کردن یارانه ها مشخص شده است و مقدمات کار را هم آقای مهندس محمودی به خوبی پیش برده اند که ما باید کار را به درستی ادامه دهیم.
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران سپس توجه به ترویج و توسعه فرهنگ نماز و امر به معروف و نهی از منکر ، ایجاد روح همکاری و تفاهم و تعادل ، معیشت کارکنان و سلامت اداری ، بهره وری ، فناوری و پژوهش ، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، خود باوری، مسائل فنی طرح ها ، مهندسی ارزش ، پاسخ گویی و نظم و انضباط و اخلاق را از جهت گیری های کاری خود برشمرد.
وزیر نیرو در حکم انتصاب مهندس الماسوندی آورده است : " جناب آقای علیرضا الماسوندی ، نظر به مراتب شایستگی و تجارب جناب عالی و در اجرای مفاد ماده 24 اساس نامه شرکت سهامی مدیریت منابع آب ایران و با توجه به تصمیمات جلسه مورخ 29/9/88 هیأت مدیره شرکت مذکور ، به موجب این حکم از تاریخ 30/9/88 برای مدت دو سال به عنوان مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران منصوب می‌شوید. اهم وظایف جناب عالی به شرح ذیل می‌باشد:
1- تدوین برنامه مدیریت منابع آب با عنایت به سیاست های سند چشم‌انداز 20 ساله نظام جمهوری اسلامی ایران و راهبردهای ابلاغی سند 20 ساله وزارت نیرو و برنامه پنجم در خصوص منابع آب
2-برنامه‌ریزی تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بخش آب و به بهره‌برداری رساندن طرح های منابع آب ساخته شده و در حال ساخت و خصوصاً تکمیل شبکه‌های آبیاری و زهکشی
3- تلاش ، ابتکار و کنترل برای پایین آوردن هزینه‌های تمام شده پروژه‌ها و فعالیتهای در دست اقدام
4- به کارگیری کلیه توانمندی های خبرگان ، دانشگاه ها ، مراکز تحقیقاتی ، مدیران و متخصصان برای ارتقای بهره‌وری در آب
از ایزد منان برای جناب عالی و مجموعه همکاران آن شرکت توفیق خدمت به نظام جمهوری اسلامی تحت رهبری مقام عظمای ولایت و تحقق شعارهای دولت اسلامی خواستارم."
گفتنی است وزیر نیرو در حکمی مهندس ستار محمودی را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.در این حکم آمده است:"جناب آقای ستار محمودی ، نظر به مراتب شایستگی و تجارب جناب عالی ، به موجب این حکم به عنوان مشاور وزیر نیرو منصوب می شوید.
امید است با استعانت از خداوند متعال و استفاده از توان علمی و تجربیات گذشته در جهت ارائه مشاوره های مفید و موثر به این جانب اهتمام ورزید.
از ایزد منان برای جناب عالی توفیق خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی تحت رهبری مقام عظمای ولایت خواستارم."منبع خبر: روابط عمومی شرکت مدیریت منابع آب ایران
فرستنده خبر: abdollahzadeh
تعداد بازدید: ۳۵۶۹۸
آرشیو: اخبار ايران
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار ايران
 اخبار از abdollahzadeh

 قدردانی از شرکت های آب منطقه ای اصفهان، هرمزگان، مازندران در جلسه 85 شورای راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی
 جلسه بررسی و ارزیابی نتایج عملکردی استقرار درگاه خدمات الکترونیک آب کشور برگزار شد
  کسب مقام سوم شنا برادران در مسابقات چهارمین جشنواره فرهنگی ورزشی صنعت آب و برق
 تقدیر قائم مقام وزیر نیرو از مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در خدمات رسانی موثر به زائرین عتبات
 چهل و یکمین جلسه کمیسیون توسعه مدیریت شرکت مادر برگزار شد

Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir