جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

مدیر عامل جدید شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس معرفی شد

شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۸۷ - ۱۶:۵۴:۱۱
اخبار ايران
مراسم معارفه مدیرعامل و اعضای جدید هیئت مدیره شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس، روز شنبه 11 خرداد ماه با حضور دکتر زرگر معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مهندس محمودی و مهندس نامجو مدیران عامل شرکت‌های مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران و مهندسی آب و فاضلاب کشور برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، معاون وزیر نیرو در این مراسم با اشاره به درخواست بازنشستگی مهندس محمد کیافر مدیرعامل شرکت مهاب قدس و با یادآوری دریافت نشان سازندگی از سوی رییس جمهور سابق، وی را از زبده‌ترین مدیران بخش آب دانست که در سمت‌های مختلف سرمنشا خدمات بسیاری به صنعت آب کشور بوده‌ است.
دکتر زرگر با اشاره به ورود شرکت مهاب قدس به عرصه صادرات خدمات فنی و مهندسی و همچنین تدوین چشم‌انداز و برنامه‌ بلند مدت این شرکت، خواستار تداوم این مسیر توسط مدیران جدید شرکت شد.
در این مراسم مهندس کیافر، با اشاره به 30 سال خدمت خود، تثبیت مدیریت بخش آب در وزارت نیرو، تاسیس شورای عالی آب و تصویب‌ قانون تشویق سرمایه‌گذاری در طرح‌های آبی در مجلس ششم را از مهم‌ترین افتخارات خود دانست. وی مهاب قدس را عصاره ربع قرن تجربه مهندسی کشور دانست.
مهندس جلال‌زاده، رییس هیئت مدیره شرکت مهاب قدس نیز با ارایه آماری از خدمات صورت گرفته توسط این شرکت، مهاب قدس را موجب افتخار بخش فنی کشور در منطقه و جهان دانست.
در این مراسم، مهندس ترکش‌دوز به عنوان مدیرعامل جدید و دکتر بدیعی به عنوان عضو جدید هیئت مدیره این شرکت معرفی شدند.
متن کامل سخنان دکتر زرگر در مراسم معارفه مدیر عامل جدید شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس به صورت کامل در ذیل آورده شده است:
بسم‌الله الرحمن‌الرحیم- الحمدالله رب‌العالمین
نوزدهمین سالگرد ارتحال حضرت امام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را پیش رو داریم لذا درود می‌فرستیم به روان پاک و مطهر آن رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، و آرزو‌ی مجد و عظمت و صحت و سلامت داریم برای مقام عظمای ولایت، و توفیق روزافزون برای دولت خدمتگزار. همین جا برای شادی روح درگذشتگان این شرکت مرحوم مهندس بابایی، مرحوم مهندس رمضانی و شهدای سقوط بالگرد مهاب قدس درخواست می‌کنم حمد و سوره‌ای قرائت نمایید.
امروز دور هم جمع شده‌ایم تا از خدمات، تلاش‌ها و زحمات دو تن از خدمتگزاران و مدیران این شرکت که در اعتلای این نهاد بحمداله کوشا بودند تقدیر و تشکر و قدردانی کنیم و فعالیت مجدد دو تن دیگر از تلاشگران آن عرصه را به فال نیک بگیریم و آرزو کنیم همه این عزیزان در کارهایشان موفق و پیروز و سلامت باشند.
هفته گذشته ما مجمع عمومی سال 86 شرکت را برگزار کردیم، در آنجا مرور کردیم ربع قرن خدمات و برکات این شرکت مهندسی مشاور را برای آب کشور که همه مرهون تلاش‌ها و فعالیت‌های همکاران و هدایت‌ها و رهبری مدیریت‌های مختلف آن بوده است. این برکات با نتایج دو چندان انشااله باید مستدام و پایدار باشد و مهم این است.
مشاورت و مشارکت در 1300 طرح بزرگ آبی، تجربیات اندوخته شده از اجرای 30 هزار میلیارد تومان فعالیت مهندسی، وجود بیش از 1500 نفر از بهترین متخصصان و کارشناسان رشته های مختلف از سرمایه های این شرکت است.
در طول دو دوره 2 ساله مدیریت جناب کیافر و هیئت مدیره محترم باید اذعان کرد سه فعالیت مهم و اصولی در شرکت صورت پذیرفته است.
اول؛ در خرداد 83 شرکت درگیر بعضی مسایل مالی بازرگانی بود که از یک طرف در راستای فعالیت‌های مهندسی مشاوره‌ای شرکت نبود و از طرف دیگر با چالش‌های حقوقی قضایی زیادی مواجه بود، حل و فصل این چالش‌ها که البته می‌توانست برای شرکت مشکلات حقوقی مالی فراوانی ایجاد نماید و البته مشکلاتی را برای هیئت مدیره، با درایت، پیگیری و سماجت و البته صرف وقت زیاد مدیرعامل و هیئت مدیره و مشارکت وزارت نیرو بحمداله به مراحل پایانی خود رسیده است.
دوم؛ به عنوان ابزاری برای یک شرکت پیشرو و با هدف برنامه‌ریزی بلندمدت و هدفمند شرکت، تدوین برنامه استراتژیک شرکت به خوبی پیگیری شده و صورت پذیرفته و درحقیقت امروز چشم‌انداز شرکت روشن است.
«مهندس مشاور سرآمد و پیشتاز برای ارایه خدمات با کیفیت برتر در زمینه‌های تخصصی در گستره ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی» و برنامه‌ها و طرح‌هایی که برای رسیدن به این چشم‌انداز باید صورت پذیرد احصا شده است و حتی در جهت پیاده‌سازی آنها هم اقداماتی صورت پذیرفته و این اقدام بلندی است و برکات زیادی دارد. من همین جا به مدیریت جدید اعلام می‌کنم این برنامه استراتژیک باید با جدیت دنبال شود و مبنای کار شما باشد اینها مقوله‌هایی نیست که با تغییر مدیریت‌ها در حاشیه قرار گیرند.
و اقدام سوم، ورود به بازارهای جهانی است. در اولین قدم شرکت جهت‌گیری لازم را صورت داده و مصادیقی را هم پیگیری کرده است. البته اینها در کنار فعالیت‌های عادی شرکت صورت پذیرفته است.
لذا من وظیفه خود می‌دانم از جناب مهندس کیافر که از مدیران ارشد آب کشور هستند و از جناب مهندس جلال‌زاده که از پیشکسوتان مهندسی ایران و مرجع فنی‌ ما هستند بخاطر این زحمات تشکر و قدردانی نمایم که الحق دوستان علیرغم همه حواشی داخلی و خارجی شرکت و چالش‌هایی که این دو سال گذشته به دلیل کمبود منابع وجود داشت خدمات زیادی به یادگار گذاشتند.
آیا تا به حال فکر کردید که چرا حکم مدیریت‌ها در شرکت‌ها دو ساله است و چرا مثلاً 4 ساله یا 7 ساله یا تا اطلاع ثانوی نیست. شاید به این علت که این قبیل شرکت‌ها شدیدا در معرض تغییرات درون سازمانی و برون سازمانی بوده و این تغییرات هماهنگی مدیریت‌ها را با آن می‌طلبد. مدیران هر کدام براساس روحیات و منش مدیریتی و تجربیات برای بخشی از عمر سازمان موثر‌تر و کاراتر هستند به علاوه معمولا بعد از طی دو دوره کاری نشاط اولیه، انرژی اولیه فروکش گردیده و راه‌حل‌های جدید، دیدگاه‌های نو و تلاش مضاعفی را می‌طلبد. ما هم در نیمه دوم سال 86 در تحلیلی که بر عملکرد مهاب قدس داشتیم به این نتیجه رسیدیم که مدیریت باسابقه، ساختار اصلاح شده نیروهای متخصص، حمایت‌های بخش آب قابل قبول ولی عملکرد محتوایی کارها در حد انتظار نیست و می‌تواند خیلی بیش از آن باشد.
نمی‌توانیم بپذیریم همه این مولفه‌های خوب را داشته باشیم و خروجی ما عالی نباشد. نیاز هست این چالش برطرف شود تا به آن چشم‌انداز بلندپروازانه برسیم. لذا مدیرعامل محترم جدید و اعضا هیئت مدیره عنایت کنند که مجموعه‌ای از مولفه‌های خوب و مطلوب را به دست شما داده‌ایم، ولی عملکرد عالی را انتظار داریم چون طبق یک اصل مدیریتی اثر هم‌افزایی را باید تشدید نماییم.
لیست پانزده نفره‌ای تهیه شد و در مورد تک تک این لیست بحث شد ولی با دو اصل مهم:
1- مدیریت جدید باید برآمده از مهاب قدسی با قدمت ربع قرن باشد. می شد وزیر سابق، معاون وزیر یا نماینده محترم که اتفاقا در حوزه آب هم هستند انتصاب کرد ولی ترجیح دادیم میدان را به نیروهای با سابقه مهاب قدسی بدهیم.
2- مدیریت جدید از مقبولیت قابل قبولی درمهاب برخوردار باشند. حداقل سه نفر از همکاران شما این شرایط را حایز بودند ولی به هرحال قرعه به نام جناب ترکش دوز انداخته شد.
به ایشان و جناب دکتر پیمان بدیعی که بار دیگر همکاری نزدیک تر با امور آب کشور و شرکت مهاب قدس را پذیرفته اند خوش آمد می گویم و آرزو می کنم چون گذشته در مسئولیت‌های جدید موفق و پیروز باشند. این دو عزیز نیازی به معرفی ندارند. اما توصیه من به مدیریت جدید:
1- مهاب قدس از افتخارات مهندسس کشور و بخش آب می باشد و اکنون در منطقه و انشا اله در آینده در سایر نقاط هم مطرح خواهد شد. لذا از شما انتظار می رود در صدد تقویت این روند حرکت نمایید.
2- مهاب قدس بحمداله با تلاش جناب آقای کیافر و مدیریت قبلی دارای برنامه های استراتژیک در قالب علمی است. البته این برنامه ها وحی منزل نیست ولی باید اساس حرکت شرکت قرار گیرد و هر جا لازم بود اصلاحات لازم صورت پذیرد.
3- سرمایه این شرکت 200 میلیارد سرمایه نقدی آن نیست. بلکه سرمایه این شرکت تمام همکارانی هستند که اکنون مشغول فعالیت هستند. وقتی آنها به دلایلی از شرکت جدا شوند ولی دلشان برای این شرکت می طپد نه تنها نباید احدی از این دوستان همکاریشان را قطع کنند بلکه باید دیگر دوستان هم به جمع ما بپیوندند و این مهم از شما بر می آید.
4- همانگونه که عنوان کردم مجموعه مولفه های خوب موجود در شرکت باید خروجی عالی را تحویل آب و کارفرمایان محترم بدهد و ما از این شرایط فاصله داریم این موضوع بسیار مهم است و رسیدن به آن مهم‌ترین انتظار وزارت نیرو از شماست.
5- نیروهای دلسوز ، متخصص و کارای شرکت باید در جایگاهی در شان خودشان قرار داشته باشند.
6-به عنوان یک درخواست عمومی همکاران ، گروهی را تعیین نمایید تا درخصوص چگونگی مشارکت همکاران در سهام و مدیریت شرکت راه کارهای اجرایی تهیه نمایند. به نظر می رسد درقالب اصل 44 و مذاکرات صورت پذیرفته با سهامداران این زمان بهترین فرصت برای تحقق این خواست می باشد.
انشااله موفق و پیروز باشید.


منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مدیریت منابع آب ایران
فرستنده خبر: oskoee
تعداد بازدید: ۱۷۳۰۷
آرشیو: اخبار ايران
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار ايران
 اخبار از oskoee


Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir