جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

درحاشیه دهمین جلسه تأمین آب مشهد مطرح شد؛ضرورت اجرای پروژه‌ انتقال آب ازهزارمسجد

دوشنبه، ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۸:۳۶
اخبار ايران
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، دهمین جلسه تأمین آب خراسان رضوی با حضور سرپرست وزارت نیرو و مسئولان استانی برگزار شد.

در این جلسه "ستار محمودی"، با بیان اینکه دو اولویت وزارت نیرو در بخش آب با مناطق مرزی و کویری است و استان خراسان رضوی با داشتن هر دو ویژگی در اولویت قرار می‌گیرد، گفت: باید به طرح‌های بلندمدت و کلان توجه ویژه کرد و یکی از پروژه‌های مهم تأمین آب مشهد، انتقال آب از هزارمسجد است.
محمودی با اشاره به تشکیک برآورد 20 میلیون متر مکعبی گفت: تشکیک در اینکه سالانه ۵٨ میلیون ‌متر‌مکعب یا ٧٨ میلیون مترمکعب آب نصیب مشهد می‌ شود، نباید مانع اجرایی‌شدن این پروژه شود؛ و بایستی مسئولان وزارت نیرو ظرف یک ماه آینده مشخص کنند به طور دقیق چه میزان آب از هزارمسجد به مشهد منتقل می‌شود.
سرپرست وزارت نیرو، در خصوص طرح انتقال آب از دریای عمان نیز گفت: مسئولیت پیگیری کلان این طرح برعهده شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و کارفرمای محلی‌اش شرکت آب منطقه ‌ای خراسان رضوی است، لذا نباید دیگر دستگاه ها در این خصوص کارشناسی بخواهند؛ بلکه انتظار می رود در گلوگاه ها مشکلات بزرگ این طرح را حل کنند.
"ستار محمودی"، افزود: با توجه به ابعاد گستردۀ طرح انتقال آب دریای عمان به سه استان شرقی کشور از جمله مشهد، در همۀ جهات به ویژه مالی، باید روی این پروژه با حضور مقامات عالی کشور ازجمله رئیس‌جمهوری یا معاون اول وی متمرکز شد و برگزاری جلسه با حضور این مقامات برای حل مشکلات پیش روی این طرح، ضروری است.
وی بر ضرورت داشتن یک مدل مالی در این طرح تأکید کرد و گفت: طرح انتقال آب از دریای عمان به سه استان شرقی کشور و شهر مشهد نیازمند جذب یک مشاور راهبردی برای اجراست که سیمای آن و گزینه های مطرح در هر مرحله را مشخص کند.
منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی
فرستنده خبر: khorasanr
تعداد بازدید: ۲۰۶
آرشیو: اخبار ايران
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار ايران
 اخبار از khorasanr


Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir