جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر و امضای تفاهم نامه چهار جانبه

دوشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰:۰۷
اخبار داخلی
تفاهم نامه همکاری چهار جانبه بین دانشگاه خلیج فارس، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل هواشناسی با شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر مبادله و به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر، رییس گروه کمیته تحقیقات این شرکت گفت: "توسعه فناوری سنجش از دور و ادی کو واریانس در اندازه گیری تبخیر - تعرق پوشش گیاهی توسط لایسیمتر وزنی در پهنه استان بوشهر" عنوان طرح تحقیقاتی- کاربردی این تفاهم نامه است که دانشگاه خلیج فارس بوشهر بعنوان دانشگاه معین شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر اجرای آنرا بعهده خواهد داشت.
مهندس مجید بحرانی افزود: مبلغ این قرارداد بالغ بر 5 میلیادر ریال برآورد شده است که تامین 20 درصد هزینه طرح (معادل یک میلیارد ریال) توسط شرکت آب منطقه ای بوشهر، تامین 21 درصد هزینه طرح آن(معادل یک میلیارد و یکصد میلیون ریال) توسط سازمان جهاد کشاورزی استان و مابقی اعتبارات توسط معاونت علمی ریاست جمهوری، اداره کل هواشناسی استان و دانشگاه خلیج فارس بوشهر تامین خواهد شد.
وی به نحوه اجرا و همکاری نهادهای مرتبط با دانشگاه معین اشاره کرد و افزود: همکاری در تامین داده ها و اطلاعات مورد نیاز به مجری طرح و به صورت موردی، امکان پشتیبانی از سمینارها، کنفرانس ها و نمایشگاه ها از اهم تعهدات آب منطقه ای بوشهر خواهد بود؛ ضمن اینکه تامین و تجهیز ایستگاه هواشناسی با شرایط استاندارد در محل انجام طرح، همکاری در تامین داده ها و اطلاعات راداری و سینوپتیکی از نقاط مختلف استان و در صورت امکان پشتیبانی از سمینار و کنفرانس ها از اهم وظایف و تعهدات اداره کل هواشناسی استان خواهد بود.
بحرانی ادامه داد: همکاری در تامین داده ها، اسکان نماینده مجری طرح، ارائه اطلاعات و داده ها مورد نیاز امکان، پشتیبانی از سمینار ها و کارگاه های تخصصی از تعهدات سازمان جهاد کشاورزی استان است که در این تفاهم نامه به آنها اشاره شده است.
وی همچنین اختصاص مکان و فضای مورد نیاز جهت اجرای طرح، ارائه نتایج اعم از گزارش نهایی، سامانه مبتنی بر وب و داده های تولیدی به جهاد کشاورزی، آب منطقه ای و اداره کل هواشناسی، انتشار مقالات علمی حاصل از نتایج پروژه های تحقیقاتی مصوب با نام مشترک دانشگاه و سایر نهادهای مندرج در این تفاهم نامه ، برآورد نیاز آبی گیاهان زراعی و باغی استان و تقبل و تامین 9 درصد از هزینه انجام طرح به صورت ارائه خدمات و تجهیزات آزمایشگاهی از تعهدات دانشگاه خلیج فارس بوشهر ذکر کرد.
پژوهشگر و نماینده این طرح نیز در سخنانی با توجه به اهمیت و جایگاه مقوله آب اظهار داشت: با توجه به کمبودها و چالش آبی کنونی در کشور از یک سو و نیز مصرف بی رویه آب در بخش کشاورزی از سوی دیگر، ضرورت تحقیقات و پژوهش در بخش آب از اولویتهای اصلی ما خواهد بود.
دکتر دیندارلو مدت زمان اجرای این طرح را از زمان تامین شرایط لازم بمدت 3 سال عنوان کرد.منبع خبر: روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر
فرستنده خبر: نامشخص
تعداد بازدید: ۱۳۲
آرشیو: اخبار داخلی
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار داخلی
 اخبار از نامشخص


Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir