جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

میزبانی ایران برای برگزاری پنجمین کنفرانس منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه(Asia-Pacific Group) در سال 2019

چهارشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰:۲۳
اخبار ايران
رئیس هیأت اجرایی کمیته ملی سدهای بزرگ ایران از میزبانی ایران برای برگزاری پنجمین کنفرانس منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه(Asia-Pacific Group) در سال 2019 خبر داد.


به گزارش دبیرخانه کمیته اجرایی سدهای بزرگ ایران، رئیس هیأت اجرایی از برگزاری پنجمین کنفرانس منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه (APG) با حضور نمایندگانی از بیش از۳0 کشور در تهران خبر داد. در اجلاس سالیانه (ICOLD) با حضور بیش از ١١٢٠ نفر از ٧٢ کشور جهان که 12 تا 16 تیر 1396 در شهر پراگ جمهوری چک برگزار شد و در حاشیه نشست هیأت رئیسه گروه آسیا- اقیانوسیه، ایران برای میزبانی پنجمین کنفرانس منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه (APG) برگزیده شد.
علی نورزاد افزود: گروه (APG) در سال 2002 با هدف ارتقاء همکاری و تبادل اطلاعات، تجربه و نظرات با محور موضوعات مرتبط با سد در بین کشورهای مختلف منطقه به عنوان یک باشگاه منطقه‌ای تأسیس شد و حال پس از برگزاری چهارمین کنفرانس منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه (APG) در کشور ژاپن، ایران میزبان این رویداد مهم در سال 2019 خواهد بود.
وی با بیان اینکه گروه آسیا و اقیانوسیه، بزرگ‌ترین باشگاه منطقه‌‏ای در سطح آسیا و اقیانوسیه و مهم‌ترین مجمع تصمیم‌گیری درخصوص توسعه و بهبود امور سد در منطقه است، خاطرنشان کرد: براساس هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده، پنجمین کنفرانس منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه (APG) با هدف تبیین و بررسی سیاست‌های منطقه‌ای در حوزه سد و تبادل تجربیات و توسعه همکاری‌های بین‌المللی، به میزبانی ایران در سال 2019 در تهران برگزار می‌شود.
کمیسیون جهانی سدهای بزرگ (ICOLD) که مرکز آن در پاریس قراردارد، در سال 1928 میلادی یعنی قریب به 89 سال قبل به‌منظور ارتقاء دانش سد سازی و تبادل تجربیات کارشناسان جهان در زمینه مهندسی سدسازی ایجاد شد.
کمیسیون بین‌المللی سدهای بزرگ دارای 100 عضو کشوری از کشورهای جهان، که بیش از 90% منابع آب دنیا را در اختیار دارند، می‌باشد. جمهوری اسلامی ایران از سال 1970 میلادی (1349 شمسی) به عضویت این کمیسیون درآمده است.
در هشتاد سال گذشته فعالیت‌های این کمیسیون در موارد بسیار مهمی چون ایمنی سدها، رفتارنگاری و رفتارسنجی، مسائل اجرائی، بررسی کهولت سدها، سرریزها و اثرات آن در محیط‌زیست تمرکز یافته بود درحالی‌که در سال‌های اخیر به موضوعات مهم دیگری چون بررسی هزینه احداث سدها، مسائل رودخانه‌های مرزی و تحلیل مالی پروژه‌های سدسازی نیز بدان افزوده شده است.
منبع خبر: شبکه خبری آب ایران
فرستنده خبر: oskoee
تعداد بازدید: ۱۸۴
آرشیو: اخبار ايران
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار ايران
 اخبار از oskoee


Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir