جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

نشست معاونین منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت های تابعه بخش آب برگزار شد

چهارشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳:۵۰
اخبار ايران
نشست معاونین منابع انسانی، مالی و پشتیبانی بخش آب کشور در روز سه شنبه مورخ 96/4/20 با رویکرد «بررسی برنامه‌ها، چالش‌ها و ظرفیت‌های حوزه منابع انسانی صنعت» در محل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، در ابتدای این نشست آقای نوازنی مدیرکل دفترتحقیقات، منابع انسانی و آموزش شرکت مدیریت منابع آب ایران ضمن خیرمقدم به حضار، اهداف و برنامه‌های نشست، سیمای عملکرد منابع انسانی صنعت و عملکرد آموزش سال 1395 را تشریح و تبیین کرد. تبیین وضعیت شاخص های کلیدی منابع انسانی و انتظارات و نکات مورد توجه در حوزه‌های فوق از جمله محورهای گزارش ایشان بود. سپس آقای مهندس حاجیلری معاون تحقیقات، منابع انسانی و پشتیبانی ضمن اشاره به تغییر رویکردهای حاکم بر مدیریت آب کشور، به ضرورت بازنگری سیاست های حوزه منابع انسانی متناسب با تغییر رویکردهای مذکور اشاره نمود. وی در ادامه اهم چالش ها و مسائل و مشکلات بخش آب در حوزه‌های تأمین، نظام جبران خدمات و توسعه و آموزش را مطرح کرد. شکل‌گیری ساختار سایه نیروی انسانی به موازات ساختار رسمی شرکت ها، فقدان سیستم یکپارچه منابع انسانی جهت رصد و ارزیابی مستمر وضعیت شرکت ها، عدم توجه لازم به فرآیند استعدادیابی و جانشین‌پروری در صنعت و تأمین مدیران آینده و کاهش اعتبارات عمرانی و به تبع دشواری پرداخت حقوق و مزایای کارکنان طرح از جمله اساسی‌ترین چالش های مطرح شده توسط ایشان بود.
در ادامه نشست آقای محمدزاده مدیرکل دفتر توسعه منابع انسانی وزارت نیرو وضعیت منابع انسانی صنعت آب و برق را مطرح و به تشریح اقدامات انجام شده در حوزه تأمین و برنامه‌ریزی منابع انسانی، نظا‌م‌های طبقه‌بندی و ارزشیابی مشاغل و جبران خدمت، بیمه و رفاه پرداخت . سپس باتوجه به حضور آقای مهندس مهاجری معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو سئوالات معاونین شرکت های آب منطقه ای حاضر در نشست مطرح و ایشان به طرح نظرات، دیدگاه‌ها و پاسخگویی به سئوالات پرداخت. در بخش دوم این نشست گزارشاتی در رابطه با نکات مورد انتظار در حوزه نظام جبران خدمات و بیمه توسط نمایندگان دفتر تحقیقات، منابع انسانی و آموزش ارائه و مسائل و مشکلات اجرایی شرکت ها به تفکیک مورد بحث و پاسخگویی قرار گرفت.
در خاتمه این نشست آقای مهندس حاجیلری معاون تحقیقات، منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران ضرورت توجه شرکت ها را به نکاتی از جمله آموزش کارکنان شرکت های بهره‌بردار، استقرار نظام آموزش های شغلی- سازمانی، مدیریت پرداخت‌های پرسنلی با رویکرد ایجاد انگیزه بیشتر، ممانعت از هرگونه به‌کارگیری نیروی انسانی جدید بدون اخذ مجوز و اجرای طرح سنجش سلامت کارکنان در چارچوب "راهنمای بسته خدمتی طرح سنجش سلامت" را یادآور شد.
منبع خبر: شبکه خبری آب ایران
فرستنده خبر: oskoee
تعداد بازدید: ۳۳۱
آرشیو: اخبار ايران
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار ايران
 اخبار از oskoee


Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir