جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

کارگاه آموزشی مدیریت روابط عمومی برگزار شد

سه شنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۸۵ - ۱۲:۰۸:۲۶
اخبار داخلی
کارگاه آموزشی "مدیریت روابط عمومی" ویژه مدیران روابط عمومی های شرکت های تابعه مدیریت منابع آب ایران، روز دوشنبه 23 مردادماه 1385 در سالن اجتماعات شهید عباسپور برگزار شد .

به گزارش شبکه خبری آب ایران، مدرس این کارگاه آموزشی دکتر علی اکبر فرهنگی، استاد مدیریت و ارتباطات دانشگاه های تهران و آزاد اسلامی، بود که سخنرانی خود را تحت عنوان "ارتباطات میان فردی مؤثر برای گشودن درهای بسته سازمانی" ارائه داد.
وی گفت: بررسی های انجام شده بر روی 480 مدیر نشان داد که آنهایی که در ارتباطات موفق ترند، مدیران موفقی هستند و هیچ مدیری موفق نیست مگر اینکه توان ارتباطی بالایی داشته باشد .
فرهنگی ارتباطات را کلید موفقیت مدیران دانست و افزود: از ده مهارت برجسته ای که برای مدیران نام برده می شود، مهارت ارتباطات در صدر قرار می گیرد .
مؤلف کتاب "ارتباطات انسانی" در ادامه ارتباطات را شامل کلیه فعالیت های گفتاری، نوشتاری و کرداری (حرکتی) دانست که برای انتقال معنی یا مفهوم و یا اثرگذاری و نفوذ بر دیگران به کارگرفته می شوند .
وی افزود: ارتباطات کلید پیروزی در کنش های سازمانی است .
فرهنگی با تشریح مدل ارتباطی که توسط خود وی درسال 1982 به انجمن بین المللی ارتباط جمعی ارائه شده، مبحث اعتبار یا مشروعیت در ارتباطات میان فردی را مطرح کرد و گفت: صداقت، صلاحیت، همسویی، پویایی، حاضرجوابی، زمینه مشترک، خلوص، وضع ظاهر و چگونگی معرفی، عواملی هستند که در افزایش اعتبار در ارتباطات میان فردی مؤثر هستند .
وی سپس به تشریح مفاهیم احساس، ادراک، اهمیت شناخت خود، دیگران و محیط پرداخت و گفت: بسیاری از جوامع هزینه های گزافی را بابت ارتباط غیر صحیح خودشان با دیگران می پردازند .
شایان ذکر است این کارگاه آموزشی با هدف ارائه مباحث مربوط به مدیریت روابط عمومی برای مدیران روابط عمومی های شرکت های آب منطقه ای و بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی برگزار شد.


منبع خبر: روابط عمومی شرکت مدیریت منابع آب ایران
فرستنده خبر: abdollahzadeh
تعداد بازدید: ۹۷۱۴
آرشیو: اخبار داخلی
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار داخلی
 اخبار از abdollahzadeh


Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir