جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

سرپرست شرکت مدیریت منابع آب ایران منصوب شد

دوشنبه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۳:۳۸:۱۶
اخبار ايران
در مراسمی با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، جمعی از مشاوران و مدیران وزارت نیرو، مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای و کارکنان شرکت مدیریت منابع آب ایران، مهندس محمد حاج رسولیها به عنوان سرپرست شرکت مدیریت منابع آب ایران معرفی و از زحمات مهندس علیرضا الماسوندی، قدردانی شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، این مراسم امروز- دوشنبه 29 فروردین ماه 1390- در سالن اجتماعات شهید عباسپور شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.

مشارکت مردم در مدیریت منابع آب، شرط تحقق جهاد اقتصادی است

مهندس محمدرضا عطارزاده، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، در سخنانی در این مراسم به تبیین موضوع جهاد اقتصادی در بخش آب پرداخت و گفت: اولین بحث در جهاد اقتصادی در بخش آب، تحقق مشارکت مردم در مدیریت منابع آب است و باید با راهکارهای اصولی و دقیق، روند واگذاری ها را ادامه دهیم.
وی سپس گفت: اعلام رضایت مقام معظم رهبری از عملکرد دولت در سال همت مضاعف و کار مضاعف، همچون مدال افتخاری برای دولت است و بابت کسب این موفقیت از کلیه همکاران بخش آب کشور قدردانی می کنم.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا سپس افزود: نام گذاری امسال به نام سال جهاد اقتصادی توسط مقام معظم رهبری، فرصتی برای توجه بیشتر همگان به موضوع مهم اقتصاد و حرکت جهادگونه در این زمینه است.
وی افزود: حرکت جهادی، گذشتن از منافع شخصی به نفع منافع جمعی است و باید تمام دست اندرکاران بخش آب، با از خودگذشتگی و اصلاح بینش ها و روش های موجود، گام های موثری برای حل مسائل موجود بردارند.
عطارزاده سپس گفت: انتظارات رهبری معظم نظام، رئیس دولت، وزیر نیرو و مردم، از بخش آب زیاد است و ضرورت دارد که همه همکاران در رده های مختلف آب کشور، با بهره گیری از تمام ظرفیت ها، نوآوری و تلاش مضاعف، پاسخ شایسته ای به این انتظارات بدهند.
وی سپس پذیرش مسئولیت در بخش آب را حائز اهمیت بیشتری نسبت به سایر عرصه ها دانست و گفت: اگرچه کارهای بزرگی انجام شده و دستاوردهای شایانی نیز کسب شده، اما هنوز خیلی جای کار داریم و باید حوزه آب و زیر مجموعه های استانی و شهرستانی، به درجه ای از پیوستگی برسند که تصمیم ها، بدون معطلی گرفته شده و اجرا شود.
معاون آب و آبفای وزیر نیرو در ادامه با تقدیر از زحمات مهندس الماسوندی در دوران مدیریت شرکت مدیریت منابع آب ایران، گفت: وی با عملکرد خوبی که داشته، توانسته است که خود را به خوبی معرفی کند و باید بابت پرورش چنین مدیر شایسته ای، به جامعه تبریک گفت.
وی سپس با آرزوی موفقیت برای مهندس محمد حاج رسولیها در مسئولیت جدید، مهندس الماسوندی را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.

الماسوندی: خدمت رسانی به مردم باید ادامه پیدا کند

مهندس علیرضا الماسوندی، مدیر عامل پیشین شرکت مدیریت منابع آب ایران، در سخنانی در این مراسم با ارائه گزارشی از عملکرد 16 ماهه خود در مدیریت شرکت، دستاوردهای کسب شده را مرهون تلاش کلیه همکاران دانست و گفت: شرط این که یک فعالیت مورد رضایت الهی واقع شود، این است که آن کار برای خدا انجام شده باشد و جلب رضایت خداوند، در گرو رضایت بندگان خداوند است.
وی سپس با اشاره به اینکه کلیه فعالیت های ما زیر نظارت خداوند و اولیای الهی است، افزود: در دوران مسئولیتم، توانستیم با کمک همه معاونان و مدیران شرکت، به کلیه استان های کشور سفر کنیم و ضمن برقراری ارتباط و تعامل نزدیک با همکاران استانی و برداشتن گام های موثر برای حل مشکلات، شعار "همت مضاعف و کار مضاعف" مقام معظم رهبری را در عمل پیاده کنیم.
الماسوندی سپس ادامه داد: از اقدامات شاخص در این دوران، انجام حرکت های موثری در زمینه اصلاح الگوی مصرف، دو برابر شدن ساخت شبکه های آبیاری و زهکشی، سدسازی، تعیین حریم و بستر رودخانه ها، برگزاری همایش مجازی، اتوماسیون اداری، مطالعات جامع منابع آب، برگزاری اولین کنفرانس پژوهش های کاربردی منابع آب، حفاظت و بهره برداری از آب های زیرزمینی، تدوین نقشه راه و سند خط مشی شرکت توسط اندیشگاه آب کشور و موارد متعدد دیگری است که با نگاه جامع به مدیریت آب صورت گرفت.
وی در ادامه اظهار داشت: از بانوان شرکت تشکر ویژه دارم که با اجرای طرح پوشش یکسان اداری، به عنوان الگویی موفق در سطح پایتخت مطرح شده اند و شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز در زمینه های اخلاقی و اعتقادی درخشیده است.
الماسوندی سپس افزود: مسیر خدمت رسانی به مردم باید ادامه پیدا کند و در سال جهاد اقتصادی، تحول در خدمت رسانی ایجاد شود.
وی ضمن آرزوی موفقیت برای مهندس حاج رسولیها، وی را فردی متخصص و برآمده از بدنه آب کشور معرفی کرد و گفت: در هر سنگری که باشم، سرباز نظام جمهوری اسلامی ایران هستم و خواهم بود و با انگیزه ای مضاعف، به کار و تلاش ادامه خواهم داد.

مهندس الماسوندی با نگاه همه جانبه شرکت را مدیریت کرد

مهندس محمودرضا عراقی، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران، نیز به نمایندگی از کلیه کارکنان شرکت در این مراسم سخنانی ایراد کرد.
وی با برشمردن ویژگی های کاری و اخلاقی مهندس الماسوندی، وی را یکی از مدیران موفق صنعت آب کشور معرفی کرد و گفت: مهندس الماسوندی، فردی خدوم، متعهد، شجاع، دادرس، مردمی، ارزشی و خوش اخلاق است که با داشتن نگاهی همه جانبه، شرکت را به خوبی مدیریت کرد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران سپس افزود: مهندس الماسوندی، ضمن توجه کامل به موضوعات توسعه ای، توجه خیلی زیادی به مقولات غیرسازه ای و حفاظت و بهره برداری داشت که حمایت از فعالیت های فرهنگی و مذهبی، آگاهی رسانی، تأسیس اندیشگاه آب کشور، داشتن نگاه قدسی به آب، رسیدگی به مشکلات نیروی انسانی و توجه به امور رفاهی کارکنان، از ویژگی های شاخص دوران مدیریت وی در شرکت محسوب می شود.
عراقی در ادامه مهندس حاج رسولیها را نیز از خبرگان بخش آب معرفی کرد و ضمن آرزوی موفقیت برای او، گفت: آقای حاج رسولیها نیز با پیمودن مراحل مختلف کارشناسی و مدیریتی در بخش آب، تجربیات ارزنده ای کسب کرده اند.

بخش آب کشور صاحب یکی از فعال ترین بدنه های کارشناسی در کشور است

در بخش پایانی این مراسم نیز، مهندس محمد حاج رسولیها، مشاور وزیر نیرو و سرپرست شرکت مدیریت منابع آب ایران، در سخنان کوتاهی، به سوابق خود در بخش آب اشاره کرد و گفت: افتخار می کنم که کارم را به عنوان کارشناس آب های زیرزمینی در بخش آب آغاز کردم و سپس رده های مختلف را پیموده ام و باور دارم که بخش آب کشور صاحب یکی از فعال ترین بدنه های کارشناسی در کشور است
وی افزود: انگیزه ام برای پذیرش این مسئولیت، این بود که باید این بخش با بدنه فعال و زحمتکشی که دارد، انعکاس فعالیت هایش به خوبی دیده شود و با داشتن هماهنگی و تعاملات همه جانبه، گام های موثری برای جهاد اقتصادی برداشته شود.
حاج رسولیها سپس بر پرهیز از موازی کاری، تفکیک وظایف حاکمیتی از تصدی گری، تقویت همگرایی و انجام مطالعات همه جانبه در بخش آب تأکید کرد.

اعطای احکام و لوح تقدیر

در بخش دیگری از این برنامه، لوح تقدیر و هدایایی از طرف معاونان، مدیران و کارکنان شرکت مدیریت منابع آب ایران به مهندس علیرضا الماسوندی اهدا شد.
همچنین احکام مهندس حاج رسولیها و مهندس الماسوندی قرائت شد. به موجب این احکام، مهندس مجید نامجو، وزیر نیرو، مهندس محمد حاج رسولیها را با حفط سمت به عنوان مشاور وزیر نیرو و سرپرست شرکت مدیریت منابع آب ایران منصوب کرد و مهندس عطارزاده معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا نیز، مهندس علیرضا الماسوندی را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.
وزیر نیرو در حکم انتصاب مهندس حاج رسولیها، مدیریت و ساماندهی شرکت مدیریت منابع آب ایران؛ برنامه ریزی و تکمیل طرح های نیمه تمام بخش آب و به بهره برداری رساندن آن ها؛ تلاش و ابتکار برای پایین آوردن هزینه های تمام شده طرح های در دست اقدام؛ بهره گیری از توانمندی های خبرگان، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، مدیران و متخصصان برای ارتقا و بهره وری در بخش آب و اقدامات جدی برای اجرای اصل 44، را از وظایف مهم مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ذکر و بر لزوم تعیین تکلیف سرمایه ها و تحرک شرکت در راستای جهاد اقتصادی تاکید کرد.
محمد حاج رسولیها دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در رشته مهندسی سازه های آبی از دانشکده فنی دانشگاه تهران است. وی در سال های گذشته به عنوان مدیر کل اداره آب استان اصفهان، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران و گلستان، معاون توسعه و مطالعات فنی مهندسی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و مدیر کل دفتر مهندسی و معیارهای فنی آب و آبفای وزارت نیرو به خدمت مشغول بوده است.منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مدیریت منابع آب ایران
فرستنده خبر: abdollahzadeh
تعداد بازدید: ۱۸۰۷۴
آرشیو: اخبار ايران
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار ايران
 اخبار از abdollahzadeh

 قدردانی از شرکت های آب منطقه ای اصفهان، هرمزگان، مازندران در جلسه 85 شورای راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی
 جلسه بررسی و ارزیابی نتایج عملکردی استقرار درگاه خدمات الکترونیک آب کشور برگزار شد
  کسب مقام سوم شنا برادران در مسابقات چهارمین جشنواره فرهنگی ورزشی صنعت آب و برق
 تقدیر قائم مقام وزیر نیرو از مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در خدمات رسانی موثر به زائرین عتبات
 چهل و یکمین جلسه کمیسیون توسعه مدیریت شرکت مادر برگزار شد

Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir